L A T B O O T S

Nemiera garu piedzīvojumi ar pārgājieniem, močiem un ieročiem

Domu graudi

No “Dzimis, lai izdzīvotu” (Bērs Grills)

Tikai tad, kad atgriežos tā dēvētajā „mežonīgajā” dabā, es atklāju, ka mans gars kļūst pacilāts. Es sāku just sevī dabas ritmu, manas maņas sāk skaidri uztvert visu apkārt notiekošo; es sāku redzēt tumsā, sajust meža smaržas, atšķirt austrumvēju no rieteņa. Es gluži vienkārši atkal kļūst par cilvēku – tādu, kādu daba mūs radījusi. „Mežonīgā” daba palīdz man nomest visas mākslīgās čaulas, kuras mums apkārt sabūvē sabiedrība, tur pazūd visa apslēptā agresija, ko mēs redzam ielās, un sastingums, kas piemīt ļaudīm, kuriem nav ne cerību, ne sapņu.

Sevi par stipru nevar nosaukt tas, kurš iepriekš nav izjutis savu vājumu un pārvarējis to.

Šajā laikā, kad mūsu dzīves apstākļi ir tik droši, kā nekad agrāk, mēs tomēr tiecamies riskēt. Tā iemesls neapšaubāmi ir daudzu piedzīvojumu meklētāju atziņa, ka „patiesi dzīvi” viņi var justies tikai tad, kad sastopas ar īstām briesmām. Tas ir paradoksāli, ka vislielāko saikni ar dzīvi var izjust, skatoties acīs nāvei.

 

Tomass Džefersons par ieročiem

As to the species of exercise, I advise the gun. While this gives [only] moderate exercise to the body, it gives boldness, enterprise, and independence to the mind. Games played with the ball and others of that nature, are too violent for the body and stamp no character on the mind. Let your gun, therefore, be the constant companion to your walks.”

— Tomass Džefersons, no vēstules savam brāļadēlam.

citati - gun

1938/2014

Raviks izdzēra konjaku. Francūzis pie blakusgaldiņa joprojām tērgāja par savu valdību. Par Francijas nespēcību. Par Angliju. Par Itāliju. Par Čemberlenu… Vārdi, vārdi. Vienīgie, kas rīkojās, bija citi. Viņi nebija spēcīgāki, tikai apņēmīgāki. Viņi nebija drosmīgāki, tikai zināja, ka citi nekaros. Vilcināšanās… bet ko tā deva? Lai bruņotos, lai panāktu nokavēto, lai saņemtos? Nekā nebija, rāmi noskatījās, kā citi bruņojas… un gaidīja, bezdarbībā cerot uz jaunu novilcināšanu. Stāsts par valzirgiem, kas simtiem guļ krastmalā, viņu vidū mednieks, kurš ar rungu sit nost citu pēc cita. Kopīgi tie varētu galinātāju viegli pieveikt – bet tie gulēja, redzēja viņu nākam, slepkavojam un nekustējās no vietas; mednieks jau pašreiz galināja nost tikai kaimiņus – citu pēc cita. Stāsts par Eiropas valzirgiem. Civilizācijas noriets. Gurdens, bezveida dievu mijkrēslis (Götterdämmerung). Cilvēku tiesību izbalējušie karogi. Vesela kontinenta izpārdošana. Jaušamie grēku plūdi. Sīkmanīga tirgošanās. Izsenais posta dancis uz vulkāna malas. Tautas atkal reiz palēnām dzenamas uz kautuvi. Gan jau blusas paglābsies, kad avs tiks upurēta. Kā vienmēr.

E.M.Remarks, Triumfa arka (sarakstīts 1946.g., darbība risinās pāris gadus pirms Otrā pasaules kara).

 

Masu mediji

(no Deus Ex: Human Revolution)

1) Minds and emotions can be influenced by the media.

  1. a) A crowd has the mental age of a 5 years old boy.
  2. b) It is our mission to orient and guide the child to higher understanding.
  3. c) That understanding must keep the right interest at heart.

 

2) Language and carefully chosen words are a form of influence.

  1. a) Anyone can experience the world and express points o view.
  2. b) Words are considered ideas and the sole means for men to understand the world.
  3. c) This is the power to semiology and rhetoric.

 

3) Control is in the delivery of information.

  1. a) Knowledge is power.
  2. b) Today, knowledge is based on information.
  3. c) Controlling access and the flow of information is the key to power.
  4. d) With this power comes responsibility.

 

Emilie Masse

Division Supervisor

Picus Confidential

 

NETWORK,  Money  speech

Jūs esat iejaucies dabas primārajos spēkos, Bīla kungs, un es to necietīšu! Vai tas ir skaidrs?

Jūs domājat, ka tikai apturējāt biznesa darījumu. Šis nav tāds gadījums. Arābi ir ņēmuši no šīs valsts dolāru miljardus un tagad tie tiem jāatdod atpakaļ! Tas ir bēgums un plūsma, plūdmaiņa un gravitācija! Tas ir ekoloģiskais līdzsvars.

Jūs esat vecs vīrs, kas domā valstu un tautu robežās. Nav valstis. Nav tautas. Nav krievi. Nav arābi. Nav Trešās pasaules. Nav rietumu. Ir tikai viena holistiska sistēmu sistēma. Viens bezgalīgs un milzīgs, caurausts, mijiedarbojošs, daudzveidīgs, starptautisks dolāru valdījums. Naftas dolāru, elektrības dolāru, multidolāru, reihsmarku, randu, rubļu, mārciņu un šekeļu.

Šīs planētas dzīves kopums ir noteikts ar starptautisko valūtas sistēmu. Tā ir dabiskā lietu kārtība šodien. Tā ir atomārā, subatomārā un galaktiskā šodienas lietu uzbūve.

Un Jūs esat iejaucies dabas primārajos spēkos. Un jūs to atlīdzināsiet.

Jūs uzstājaties savā mazajā 21 inčas ekrānā un gaudojat par Amēriku un demokrātiju. Nav Amērikas. Nav demokrātijas. Ir tikai IBM un ITT, un AT&T, un DuPont, Dow, Union Carbide un Exxon. Tās ir šodienas pasaules valstis.

Kā jūs domājat, par ko runā krievi savā Valsts padomē? Kārli Marksu? Viņi veido savas lineārās programmēšanas diagrammas, statistikas teorijas, minimumu-maksimumu risinājumus un rēķina savu darījumu un investīciju cenas-izmaksas varbūtības, tieši kā mēs.

Mēs vairs nedzīvojam valsti un ideoloģiju pasaulē, Bīla kungs. Pasaule ir korporāciju kolēģija, nepielūdzami noteikta ar nemanīgiem biznesa likumiem. Pasaule ir bizness, Bīla kungs. Tā tāda ir bijusi, kopš cilvēks evolucionēja no gļotām. Un mūsu bērni, Bīla kungs, dzīvos, lai redzētu to… nevainojamo … pasauli, kurā nav kara vai bada, apspiešanas vai nežēlības. Tikai viena bezgalīga un ekumeniska akciju sabiedrība, kurā strādās visi cilvēki savai kopējai peļņai. Kurā visi cilvēki turēs savu akciju daļu.

Visas nepieciešamības nodrošinātas. Visas raizes apklusinātas. Visa garlaicība kliedēta.

 

“Ardievas ieročiem”

I had seen nothing sacred, and the things that were glorious had no glory and the sacrifices were like the stockyards at Chicago if nothing was done with the meat except to bury it. E.M.Hemingvejs

 

Efektivitāte

Vislielākā nejēdzība ir efektīvi darīt to, ko nevajadzētu darīt vispār.

Peter Drucker [1909-2005], menedžmenta konsultants.

 

Fosilais kurināmais

“Vai drīkstu jums pateikt patiesību? Proti, šīs taču nav televīzijas ziņas, vai ne? Lūk, kāda, manuprāt, ir patiesība: mēs visi esam fosilā kurināmā atkarīgie nolieguma stāvoklī. Un gluži kā daudzi citi atkarīgie, kam draud palikšana sausā, mūsu vadītāji pašlaik izdara varmācīgākos noziegumus, lai sagrābtu mūsu atkarības vielas atlikušo mazumiņu.” “Fosilais kurināmais, tik viegli aizdedzināms! Jā, un patlaban mēs kurinām nost pēdējās drusciņas, pilītes, gabaliņus. Visas gaismas drīz nodzisīs. Vairs nebūs elektrības. Visi transporta līdzekļi apstāsies, un planēta Zeme drīz būs tikai čaula, uz kuras mētāsies galvaskausi, kauli un beigti mehānismi. Un neviens tur neko nevar līdzēt. Ir jau par vēlu. Nemaitāsim ballīti, bet tāda ir patiesība: mēs esam izšķērdējuši savas planētas resursus, ieskaitot gaisu un ūdeni, it kā nebūtu gaidāma nekāda rītdiena, un tagad tās tiešām nebūs.” Kurts Vonnegūts (1922-2007), “Cilvēks bez valsts” (2005).

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: